Rosenberg önértékelés tesztje egy tíztételes skálát használ.
Az egészséges és az egészségtelen önértékelés közötti határ meglehetősen szűk. Tudd meg, hol áll az önbecsülésed.
Biztosan hallottad már, hogy bíznod kell magadban, és becsülnöd kell magadat, és nem várhatod el másoktól, hogy ugyanezt tegyék, hacsak te nem szereted eléggé magad. Az önbecsülés titka abban rejlik, hogy megakadályozza, hogy életünk áldozatai legyünk, és arra kényszerít bennünket, hogy tudatosan, együttérzéssel éljük meg az életünket.
Öntudatosnak lenni azt jelenti, hogy ismerjük önmagunkat. Nem csak élek (lélegzek, járok, dolgozom), hanem vagyok is (mi a hobbim, mi tehet boldogtalanná, mik a tehetségeim). Minden információ, amit életünk során megtudunk magunkról, lehetővé teszi számunkra, hogy egyszerűbben eligazodjunk a világban, harmonikus kapcsolatokat alakítsunk ki, és hatékonyan hozzájáruljunk életünk minőségének javításához.
Ha aggódsz amiatt, hogy önértékelésed rossz mentális egészséget tükrözhet, mindenképp egyeztess szakemberrel. Ne feledd, hogy ez a skála a kutatási célú önértékelés leggyakoribb eszköze.
A Morris Rosenberg szociológus által kifejlesztett Rosenberg-teszt vagy önértékelési skála az önbecsülés mérésének eszköze, amelyet széles körben használnak a társadalomtudományi kutatásokban.
A 10 tételes skála az általános önértékelést méri, az önmagunkkal kapcsolatos pozitív és negatív érzések mérésével.